Masáže

Důležité informace o masážních jsou na úvodní stránce. Na této stránce píšu detailněji o nabízených masážních a na konci stránky jsou uvedena doporučení před a po masáži, ale nejdříve pár informací o účincích masáží.

Účinky masáží

Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod. Pomáhají uvolnit tělo a mysl, posílit vitalitu a zlepšit fyzický a psychický stav organismu. Léčivá síla doteku je v dnešní době čím dál více ceněna a relaxace masáží se pro většinu lidí stává pravidelně vyhledávaným zážitkem. Blahodárný účinek masáže je možné pocítit na většině částí lidského těla, v první řadě na kůži, svalstvu, kloubech a šlachách, ale také srdci, cévách, dýchacím aparátu, lymfatickém systému a na vnitřních orgánech. Masáž je velmi vhodnou prevencí před onemocněním. Z psychologického hlediska masáž zlepšuje náladu, odstraňuje stres, navozuje pocit vnitřního klidu a harmonie. Dotek působí pozitivně na naši emocionální vyrovnanost i fyzickou pohodu a potřeba být dotýkán zůstává u většiny lidí po celý život velmi vysoká. Díky uvolněnému tělu a relaxované psychice lidé doslova ožijí a mohou vést mnohem aktivnější a spokojenější život

Popis jednotlivých druhů masáží

Hloubková masáž - deep tissue

je masážní technika, která se zaměřuje na hlubší vrstvy svalové tkáně, odstraňuje chronické napětí ve svalových vláknech, šlachách a vazech a okolo kloubů pomocí pomalého protahování a tlaku prstů na stažených místech. Jedná se o velmi intenzivní masáž, při které se používají podobné pohyby a techniky jako při klasické regenerační masáži, tlak je ovšem intenzivnější, což vede k velmi efektivnímu uvolnění svalů v hlubších vrstvách. Při hloubkové masáži se používá kromě dlaní a prstů také předloktí a lokty. Hloubková masáž pomáhá řešit svalové spasmy, trigger pointy, napětí celých svalových skupin a obnovuje funkci již dlouho zatuhlých svalů.


Klasická regenerační masáž

je zaměřená na uvolnění svalů, šlach a fascií. Klasická masáž především posiluje příčně pruhované svalstvo. Zlepšuje se metabolismus tkání. Slouží především k uvolnění svalového napětí u přetížených nebo naopak ochablých svalů. Tato masáž také povzbuzuje tok krve a lymfy a pozitivně ovlivňuje centrální nervový systém.


Myofasciální masáž

při této masáži jde především o ošetření fascií neboli pojivové tkáně, která obklopuje vše v našem těle. Fascie připomíná na pohled pavučinu nebo strukturu tkaniny. Můžeme si ji představit jako velmi hustě tkanou pokrývku, která prostupuje všechny svaly, kosti, nervy, tepny, žíly, jakož i všechny vnitřní orgány včetně srdce, plic, mozku a míchy. To znamená, že prostřednictvím fascií jsou navzájem propojeny všechny části těla . Ztuhnutí fascií negativně ovlivňuje zdraví celého těla a narušuje funkci jednotlivých orgánů, svalů, kloubů, šlach, krevního, lymfatického a nervového systému. Tato zatuhnutí mohou způsobovat bolesti zad a další bolesti v těle. Myofasciální masáž je typ masáže měkkých tkání, která může pomoci odstranit tyto bolesti. K ošetření používám také silikonové masážními baňky.


Baňkování

je vhodné při uvolňování spoušťových bodů a spasmů, dochází k silnému prokrvení. Tato metoda má také detoxikační účinky, dochází k odplavení škodlivin. Baňky, které používám, jsou plastové. Přiloží se na ošetřované místo na těle a pomocí pumpičky se vytvoří podtlak. Při této metodě dochází na místech, kde se vyskytují spasmy, k vytvoření podlitin, které obvykle mizí během jednoho týdne, někdy dvou týdnů. Toto ošetření nebývá bolestivé. 


Relaxační masáž

zbavuje tělo a mysl stresu a zároveň podporuje oběhový a lymfatický systém. Masáž je prováděná jemnými hmaty a v pomalém tempu. K relaxaci přispívá příjemná vůně masážních olejů a relaxační hudba. Relaxační masáž pomáhá při fyzické a psychické únavě. Vhodná je při chronickém stresu, depresích, poruchách spánku, psychickém vyčerpání.


Havajská masáž Lomi-lomi

je doslova perlou mezi relaxačními masážemi, kdy v rytmu příjemných masérských hmatů a za pomoci vonných masážních olejů a příjemné hudby se postupně promasíruje celé tělo. Máte-li už delší dobu pocit, že se stále někam ženete a radost stále nepřichází a naopak se na vás navalují nánosy každodenního stresu, je pro vás tato technika to pravé. Havajská masáž je plynulá jak mořské vlny. Je to vlastně tanec kolem masérského stolu. Po této masáži se budete cítit plni energie.


Indická antistresová masáž hlavy a šíje

je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo a duši. Nejde jen o masáž hlavy, masíruje se také oblast šíje, ramen a obličej. Masáž se provádí v sedě na židli nebo na masérském lehátku v leže s masážním olejem nebo bez oleje dle vašeho přání. Budete cítit klid a psychickou pohodu. Tato masáž účinně zbavuje stresu, napětí a může pomoci odstranit migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Zlepšuje stav pokožky hlavy a kvalitu vlasů.


Biodynamické masáže

jsou jemné masáže, které uvolňují energetické a psychické a bloky v mysli a těle. Postupně dochází k obnovení toku životní energie, uvolňování celého těla a emocí a k rozvolňování chronického svalového napětí v těle. Odstraňují se bolesti hlavy a zad, harmonizuje se zažívací ústrojí. Jsou vhodné pro klienty, kteří mají chronickou únavu, syndrom vyhoření, deprese, chronické bolesti hlavy, zad, břicha. Některé se provádějí se přes volné oblečení nebo prostěradlo, jiné druhy se provádějí přímo s masážním olejem. Více informací o biodynamických masážích najdete na této stránce a detailní informace jsou na webu vycviky.cz

Můžete si zvolit vlastní kombinaci masírovaných partií: šíje, záda, paže, dolní končetiny, dekolt (u žen), hrudník (u mužů), břicho, hlava a obličej. 

Oblíbená masáž je také "masáž na míru", jde o kombinaci různých technik, například:

  • hloubková a klasická regenerační masáž s ošetřením fascií
  • relaxační masáž zad a šíje a indická masáž hlavy
  • masáž obličeje a indická masáž hlavy
  • a podobně dle vaší volby


Doporučení před masáží:

  • přibližně dvě hodiny před masáží nejíst těžká jídla a nepít alkohol
  • pokud je to možné, je vhodné se osprchovat, protože kožní póry se otevřou a lépe přijmou účinné látky obsažené v masážním oleji (v masážním centru je sprcha pro klienty k dispozici)
  • v případě nejasností o vhodnosti masáže je třeba se poradit předem s lékařem

Doporučení po masáži:

  • pár minut po masáži je vhodné ještě zůstat v klidu ležet na masážním lehátku a teprve potom pomalu do sedu a vstát
  • pít vodu nebo čaje, aby tělo mohlo vyplavit odpadní látky
  • nedoporučuje se pít alkohol
  • je nevhodné vykonávat těžkou fyzickou práci po masáži 
  • odpočívat a nesprchovat se odpoledne nebo večer v den masáže pokud chcete zesílit účinek regeneračního oleje
Vytvořte si webové stránky zdarma!